Hypatia'nın Araştırmacı Ruhu

Araştırmacı bir insanın yazıları

27 Mayıs 2012 Pazar

Once Upon A Time


Masal okumayı seviyor musunuz? Ya da küçükken masalları sever miydiniz? Sevmesek bile mutlaka bir yerlerde Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'i , Pinokyo'yu veya Cinderella gibi birçoğunu okumuş ya da izlemişizdir.Şimdi bu masalların hepsinin birbiri ile bağlantılı olduğu  bir masal kitabı  düşünün.Çok güzel bir karışım olurdu değil mi?Ve işte şimdi şu dakikalarda size bu kitabın yer aldığı bir diziden bahsedeceğim.Dizinin ismi birçok masalın girişi olarak kullanılan deyim "Once Upon A Time". Lost'un yaratıcıları olan  Adam Horowitz ve Edward Kitsis ikilisinin yeni dizisi.Fantastik tarzda oldukça etkileyici bir dizi.Dizimizin baş kahramanlarından   Henry yaşadığı kasaba halkının masallar diyarından gelmiş insanlar olduğuna inanmakta ve kötü kraliçe tarafından yapılmış bir lanet sonucu masal kahramanlarının bu durumu hatırlamadıklarını düşünmektedir.Kasaba halkını kurtaracak olan kişi de Henry'nin öz annesi Emma'dır.Henry üvey annesi(Kötü Kraliçe) ile yaşadığı evden bir gün kaçar ve gerçek annesini bulmaya gider.Annesini bulmuş olsa da annesine elindeki masal kitabının gerçek yaşantılarını anlattığına inandırmak oldukça güç olacaktır.Henry Pamuk Prensesin torunudur.Pamuk Prenses,Prens,Kırmızı Başlıklı Kız ve nice masal kahramanı asıl kimliklerini bilmeden Storybrooke isimli kasabada yaşamaktadır.Emma oğlunu evlat edinen Regina'ya geri götürdüğü sırada birşeylerin oğlu için ters gittiğini düşünür ve bir süre kasabada kalmaya karar verir.Ve Emma'nın kasabada kalışı Belediye başkanı Regina'nın (Kötü Kraliçe) hiç hoşuna gitmeyecektir.


Masallarda olduğu gibi  fantastik şeyleri birazcıkta olsa seviyorsanız diziyi izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.Birinci sezon yeni bitti.İkinci sezon içinde anlaşma yapıldı.Ben izlerken çok keyif aldım.Sizlerde umarım benim kadar keyif alırsınız...İyi seyirler :)

Sevdiğim Replikler;

"All magic comes with a price" ( 
 Rumplestiltskin )

"You wanna change things? You're gonna have to go out there and change them yourself because there are no fairy godmothers in this world.
 " (Emma)

 No matter what you do, I will always find you." Prince James to Snow White

5 yorum:

Bu diziyi takip ediyorum. Çok değişik, keyifli, güzel bir dizi.
 
Erdi Karadeniz;
Bloguma Hoşgeldiniz :)
Evet dediğiniz gibi oldukça ilginç ve keyifli bir dizi...bakalım bende yeni sezonunu heyecan ile bekliyorum... :)
 
bilmiyoduuuum. bana göreymiş.
:)
 
Deeptone;
Kesinlikle izlemelisin senin yaratıcılığın ile bu konu birleşince güzel yazılar çıkaracağına inanıyorum :)
 
pamuk prenses filmi ah ah.
:)
 

Yorum Gönder